میزان تولید خودروسازان در سال ۹۹ اعلام شد

میزان تولید خودروسازان در سال ۹۹ اعلام شد

میزان تولید خودروسازان در سال ۹۹ اعلام شد

اردیبهشت ۲, ۱۳۹۹

خودروسازان بعد از وقفه یک هفته‌ای، از ۲۳ فروردین فعالیت در خطوط تولید را زیر سایه بیماری کووید-۱۹ آغاز کردند.

این شرایط خاص اما مانع از آن نشد که وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان سیاست‌گذار کلان خودرو، برنامه تولید در خودروسازی‌ها را اعلام نکند.

بر اساس اظهارات سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ از سوی سیاست‌گذار خودرو هدف‌گذاری شده است.

این هدف‌گذاری با توجه به نام‌گذاری سال‌جاری به نام «جهش تولید» چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

اما آیا خودروسازان می‌توانند این هدف را محقق کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید وضعیت تولید در سال گذشته را بررسی کنیم.

هدف‌گذاری سیاست‌گذار کلان خودرو برای سال گذشته در کف، تولید یک میلیون دستگاه خودرو و در سقف نیز تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه تعیین شده بود اما شرکت‌های خودروساز به‌رغم رشد تولید خودرو در سال ۹۸ به نسبت سال پیش از آن نتوانستند کف مدنظر وزارت صمت را نیز تولید کنند.

خودروسازان در سال ۹۸ در مجموع ۹۲۷ هزار و ۱۹۷ دستگاه خودرو تولید کردند که سهم شرکت‌های تولید‌کننده خودروهای سواری از این تعداد ۸۵۵ هزار دستگاه و سهم شرکت‌های فعال در حوزه تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین ۷۲ هزار و ۱۹۷ دستگاه بود.

در بخش خودروهای سواری شاهد رشد ۶ درصدی به نسبت سال ۹۷ بودیم و تولید تجاری‌ها نیز به مدد افزایش تولید وانت‌بار در خطوط تولید خودروسازان تجاری در مجموع به نسبت سال پیش از آن رشد ۵/ ۱۴ درصدی را به نام خود ثبت کرد، اما همان طور که اشاره شد شرکت‌های خودروساز نتوانستند به هدف‌گذاری سیاست‌گذار کلان خودرو در ارتباط با تیراژ جامه عمل بپوشانند.


برچسب‌ها:, , ,

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ویرا فن آوری سورن می باشد.

درخواست امداد

جهت درخواست امداد میتوانید بصورت مستقیم با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

(+98-920) 1231440