از گران فروشی سایپا تا آغاز دوباره ترخیص خودروهای دپو شده

از گران فروشی سایپا تا آغاز دوباره ترخیص خودروهای دپو شده

از گران فروشی سایپا تا آغاز دوباره ترخیص خودروهای دپو شده

آبان ۱۳, ۱۳۹۸

به گزارش چارچرخ، مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جزئیات روند ترخیص خودرو های باقی مانده در گمرکات گفت:

بعد از اینکه در تیر ماه مهلت ترخیص خودرو ها به پابان رسید ۱۰۴۸ خودرو با وجود طی کردن مراحل تشریفاتی موقف به ترخیص نشدند.

وی بیان کرد این خودرو ها حقوق وروردیشان پرداخت شده و پروانه هم دریافت کردند ولی به دلیل پایان زمان موفق به ترخیص نشدند.

وی ادامه داد:

در این فاصله رایزنی برای ترخیص این ۱۰۴۸ خودرو انجام شد و سر انجام در دوم آبان ماه طی نامه ای به وزیر صمت مراتب را گزارش داده و درخواست بررسی داشتیم.

تا اینکه با ترخیص خودروها موافقت شد و مراتب را به قائم مقام این وزارتخانه اعلام کردند که در نهایت ضمن موافقت، پیشنهاد شد که مناسب است موضوع در جلسه کارگروه هماهنگی تجاری بانک مرکزی نیز مطرح شود.

به گفته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران، صاحبان این ۱۰۴۸ دستگاه خودرو که تشریفات آنها انجام شده است می‌توانند از فردا برای تحویل مراجعه کنند.

در کل ۷۰۰۰ خودرو وارد شده ترخیص شدند و این ۱۰۴۸ دستگاه نیز آماده خروج هستند البته تعدادی خودرو به دلیل داشتن پرونده قضایی باقی خواهند ماند.

گران فروشی سایپا سیتروئن

محمد علی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران از جریمه ۶۶ میلیاردی سایپا خبر داد.

وی گفت: باشکایت تعداد ۳۷ نفر از هموطنان و تأیید گزارش سازمان صمت مبنی بر اضافه دریافتی شرکت سایپا سیتروئن از آنان و گرانفروشی شرکت، پرونده تخلف تنظیم و برای رسیدگی به این اداره کل ارسال شد.

اسفنانی ادامه داد: به موجب حکم قطعی شعبه پنجم تجدید نظر تعزیرات حکومتی استان تهران متهم این پرونده جمعا به مبلغ ۶۶ میلیارد و ۹۷۱ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۱۹ ریال جریمه نقدی محکوم شد که از جمع این مبلغ ۲۲ میلیارد و ۳۲۳ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۸۷۳ ریال مربوط به اضافه دریافتی از مشتریان و گرانفروشی خودرو به تجدید نظرخواهان بوده است که به شکات پرونده مسترد می‌شود.


برچسب‌ها:, , , ,

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ویرا فن آوری سورن می باشد.

درخواست امداد

جهت درخواست امداد میتوانید بصورت مستقیم با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

(+98-920) 1231440