اخبار خودرو

اخبار خودرو

اخبار خودرو

اسفند ۱۷, ۱۳۹۸

توقف قطعه سازان، آزاد سازی واردات در سال ۹۹ و تاثیر کرونا بر صنعت خودروسازی از آخرین اخبار خودرو ایران میباشد.

توقف ۲ ماهه قطعه سازان

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان‌ هشدار داد:

با محقق نشدن وعده مسوولان در پرداخت تسهیلات پنج هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان، از هفته آتی توقف طولانی حداقل دو ماهه و بیکاری گسترده تا ۵۵۰ هزار نفر در انتظار این صنعت خواهد بود.

آرش محبی‌نژاد با ابراز تاسف شدید از عملی نشدن مصوبه قطعی شورای پول و اعتبار، افزود:

با گذشت یک ماه از ابلاغ این مصوبه از سوی بانک مرکزی، اما قطعه سازان همچون توپی مرتب بین بانک مرکزی، بانک های عامل و خودروسازان دست به دست می شوند و خبری از پرداخت ها و تزریق نقدینگی نیست.

کرونا ترمز خودرو

به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، علیرغم اینکه شاخص‌های اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارند و منتظر روال افزایشی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال بودیم.

ویروس کرونا، تامین قطعات چینی و خطوط تولید خودروسازان را تا حدودی کاهش داد و سبب شد خریداران به جهت حفظ سلامتی خود خانه‌نشین شوند.

کریمی سنجری با بیان اینکه به هر حال شیوع ویروس کرونا نیز بسیاری از برنامه­‌ریزی­‌های معمول اجتماعی مردم را تغییر داده است، گفت:

در شرایط فعلی مردم ترجیح می­‌هند به جهت مصون ماندن از عواقب خطیر بیماری ناشی از ویروس، خود و خانواده خود را قرنطینه کنند.

بر این اساس و برخلاف سال­‌های گذشته­، در خیابان‌های شهرها به ویژه کلان­‌شهرهایی نظیر تهران، خبری از ترافیک معمول روزهای پایانی سال نیست.

گویی مردم در یک تصمیم درست و مطابق پروتکل­‌های وزارت بهداشت تصمیم گرفته‌اند تعطیلات پیش ­روی نوروزی را در خانه بمانند و از تردد در شهرها و مسافرت خودداری کنند.

وی ادامه داد:

به همین دلیل بازار خودرو نیز رونق روزهای ابتدایی اسفند خود را از دست داده است.

در حالیکه تا پیش از این تعادل منطقی بین عرضه و تقاضای خودرو به سمت کفه تقاضا سنگینی می­‌کرد، ویروس کرونا باعث شد سنگینی کفه تغییر کند و این بار این فروشندگان خودرو هستند که مجبورند به ساز خریداران برقصند.

آزاد سازی واردات خودرو

در شرایطی که دولت در لایحه ابتدایی خود برای سال آینده، درآمدی از محل واردات خودرو ندیده بود، هم اینک کمیسیون تلفیق در متن لایحه بودجه سال آینده که به شورای نگهبان ارائه کرده، واردات مشروط خودرو را در نظر گرفته است.

در بند الحاقی ۷ ذیل تبصره ششم این لایحه آمده است: «در سال ۱۳۹۹ واردات خودروهای سبک و سنگین (با اولویت خودروهای ترکیبی (هیبریدی)» و ماشین آلات معدنی و راه سازی با ارز منشأ خارجی، طبق قوانین و مقررات مجاز است».

این بود جدید ترین اخبار خودرو ایران


برچسب‌ها:, , , , , ,

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ویرا فن آوری سورن می باشد.

درخواست امداد

جهت درخواست امداد میتوانید بصورت مستقیم با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

(+98-920) 1231440